06 Ekim 2011

Tatil-Bayram kısa kısa


 Bir gülüş,ufacık bir ayrıntı,bir dokunuş böylesi anlamlı kılan hayatımızı..

Denizkizi 2011 Ramazan bayramı bayram sabahı
Bayram ve yaz tatilimiz birleşti bu yıl.Babacığın işsizlik sendromu ve ekonomik durumlarımızı göz önüne alarak tatile çıkmadık.İlerideki yıllarda telafisini yapacağız burdan söz.Zaten bu yaz yazlık münasebeti ile denize temiz havaya tatil moduna gidip gelmelere fazlasıyla doyduk.Bayram tatilinde anneanne-dede ve hülyayı alarak büyükbabaannelere gittik.Aslında hiç gitmek istemezken senin Aziz dedem nerde niye gitmiyoruz ben dedemi özledin söylemleri ile bir gecede karar verdik ve ertesi sabah bayramın 1.günü yola çıktık.Önce babaannelerle bayramlaşma ve el öpme faslımız taktire şayandı.Bilinçli bir bebek olarak ilk bayramındı.Bayram şekeri kıvamında giyindin süslendin bizlerin ellerini öptün bu senin için hiç unutulmayacak bir bayramdı bocana şeker topladın..Mest oldun..Yedin içtin bolcana harçlık topladın..

Sonrasında keyif dolu olmasını dilediğim fakat çişş geldi deyip binkere verdiğimiz molalar eşliğinde bir yolculuk anneanne ve dedenin dırdırları senin mızmızlıkların hülyanın müzik eşliği benim sinir harbededelerim dedeni vapurun öte yanında unutuşumuz bunu hem komik hamde trajik yaşayışımız  güzel anılar bırakan  bir yolculuk oldu..

 Yolda yaşadığıız bintürlü maceraya rağmen tatilimiz güzeldi,sana bir sürü anılar bıraktı,bana çocukluğumu hatırlattı..

Köy sana benim anlatamacağım hissettiremeyeceğim hayatın içincen bir sürü şeyi öğretti..Tavukların altından bin hevesle alınan yumurtalara dokunduğundaki yüzündeki mutluluk,ineklere verilen yem ve onların sağılan sütünden sonraki peynir-yoğurt oluşu,ağaç dallarından taze koparılan meyvalar,derede ağaç kabuklarından gemi yüzdürmek,Adı maşuk olan bir baba ördeğin seninle inatlaşması,Kazlar,Hindiler,Tavuklar,Horozlar herbiri bambaşka duygularda güzeldi..

Deniz mis gibiydi..Tertemiz..Sakin..keyif dolu gidilen toz toprak yola rağmen değdi dedirten cinsten babacığın bir sürü balık macerası,annenin izlemeye doyamadığı gün batımları..Tarihi yerler binalar evler yaşanmış hayatlar..eskiye yorgun bir sürü yüz

Sabahları yapılan mis kahvaltılar %100 doğal olan bir sofra ,çiğ düşmesi kaynayan çorba sıcaklığı,her dakika aç olman yemek yedirmeye çalışmamak senin sürekli yeme istediğin,ızgarada yapılan balık,taze sebzelerden salata geceye yakışan közde mısır ve elimizi uzatsak tutacakmışcasına mutluluk veren bir gece ve gökyüzündeki binbir çeşit yıldız ve yakamoz..

Sıcağın alnında tarladan toplanan karpuzlar karşılaştığın süprizler,kafanı sularla yıkayışımız,doyasıya toprakla haşır neşir oluşun çalışan insanları izlemek ve her döüş yolunda arabada uyumak..

Ayşenur ve Elif ile kavgasız günler birlikte oynanan köy oyunları maceralar,yaramazlıklar teysenin elinden binbir çeşit doğal yemek sapan kavgası,gölete atılan taş yarışı,incir yemek çiçek toplamak..

Ve yine binbir macera eşliğinde dönüş yolculuğu..
2011 Yaz Tatilimiz 1.Bölüm


2011 Yaz Tatilimiz 2.Bölüm


2011 Yaz Tatili 3.Bölüm


2011 Yaz Tatili 4.BölümHerşey çok ama çokk Güzeldi. Her güzel şey gibi çok çabuk bitti.Bize güzel anılar bırakıp Hoşçakal dedirtti

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails